Dlaczego wciąż poszukiwane są tłumaczenia języka angielskiego?

Oceń stronę!

Jeszcze do niedawna mało kto biegle posługiwał się językiem angielskim. Dzisiaj jego znajomość jest już standardem i nikogo nie dziwi. Pomimo tego wciąż poszukiwane są profesjonalne tłumaczenia i przekłady lingwistyczne. Skąd tak duże zapotrzebowanie na usługi translatorskie i jak znaleźć dobrego tłumacza języka angielskiego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule. Sprawdź!

Angielski – najbardziej przyszłościowy język obcy?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, znajomość języka angielskiego to obecnie absolutna podstawa. Jego nauka to doskonała inwestycja, dlatego edukację coraz częściej rozpoczynają już dzieci w wieku przedszkolnym. Umiejętność komunikowania się w tym języku ma znaczenie nie tylko dla pracy zawodowej. Jest również bardzo przydatna podczas rozwoju osobistego, prywatnych podróży za granicę. Biorąc pod uwagę globalizację i dynamiczny rozwój handlu międzynarodowego, angielski bez wątpienia jest jednym z najbardziej przyszłościowych języków obcych.

Skąd tak duże zapotrzebowanie na tłumaczenia języka angielskiego?

Z usług translatorskich coraz częściej korzystają rozbudowane firmy i korporacje, które zlecają tłumaczenia ważnych dokumentów. Przekłady zazwyczaj dotyczą umów pracowniczych, biznesplanów, kontraktów, a także instrukcji obsługi różnych urządzeń. Otwarte granice oraz wolny handel sprawiają, że z biurami tłumaczeń nawiązują współpracę przedsiębiorstwa:

  • kosmetyczne,
  • farmaceutyczne,
  • motoryzacyjne,
  • finansowe,
  • wydawnictwa.

Rosnące zapotrzebowanie na tłumaczenia z zakresu języka angielskiego jest także związane z migracjami ludności. Coraz częściej wyjeżdżamy za granicę zarówno w celach zawodowych, jak i prywatnych. Gdy dana osoba pragnie podjąć pracę za granicą, zazwyczaj wymaga się od niej przedstawienia dokumentów w języku angielskim. W takiej sytuacji pomoc profesjonalnego tłumacza jest niezbędna. W ostatnich latach popularne stało się też leczenie w zagranicznych klinikach. Z tego względu na brak zleceń nie mogą narzekać tłumacze medyczni, którzy zajmują się przekładami kart szpitalnych, wyników badań, dokumentacji chorób itp.

Dlaczego mimo znajomości angielskiego tłumacze wciąż są potrzebni?

Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że większość osób nie zna języka na wystarczającym poziomie, by samodzielnie podjąć się przetłumaczenia umowy o pracę czy innego dokumentu. Co więcej, przekład wykonany na własną rękę często zawiera błędy, które nie są mile widziane np. u pracodawców. Tłumacze realizujący usługi translatorskie są także nieodzowni w sytuacjach, kiedy przetłumaczone dokumenty muszą zostać uwierzytelnione.

Uwierzytelnienie przez tłumacza przysięgłego jest wymagane między innymi w przypadku:

  • aktów małżeńskich,
  • świadectw, dyplomów,
  • dowodów rejestracyjnych,
  • aktów notarialnych,
  • zaświadczeń o niekaralności.

Po czym poznać profesjonalnego tłumacza języka angielskiego?

Jeśli potrzebujesz tłumaczenia na najwyższym poziomie, powinieneś zlecić je rzetelnemu i doświadczonemu lingwiście. Obecnie tłumaczeń często dokonują studenci, którzy w ten sposób chcą dorobić sobie do budżetu. Jeżeli tekst jest prosty i nieskomplikowany, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby podjąć współpracę z taką osobą. Jeśli jednak masz do przełożenia wielostronicową instrukcję obsługi, ulotkę preparatu medycznego lub druk urzędowy, wtedy o wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego biura tłumaczeń. Firmy zajmujące się przekładami zatrudniają tłumaczy z wykształceniem kierunkowym, którzy są w stanie podjąć się przekładu praktycznie każdego dokumentu nawet pod presją czasu.

Potrzebujesz tłumaczenia? Zgłoś się do biura LOGOS!

Popularność język angielskiego jest ogromna, jednak nie każdy jest w stanie samodzielnie przetłumaczyć tekst z języka angielskiego na polski i na odwrót. Jeśli potrzebujesz pomocy z zakresu translacji, zachęcamy do kontaktu z biurem tłumaczeń LOGOS z Katowic. Wybierając nasze usługi, możesz liczyć na terminowość, elastyczność i bezbłędność, gdyż język angielski nie ma przed nami żadnych tajemnic!